БЕРЕЗАНСЬКЕ МІЖРАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ ІНФОРМУЄ ЩОДО ОТРИМАННЯ ДОТАЦІЇ НА БДЖОЛОСІМ’Ї

Підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у державному реєстрі потужностей операторів ринку. Державна реєстрація бджолопасік здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво», порядку реєстрації пасік та порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, Закону України про безпечність і якість харчових продуктів та Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам (наказ МінАП України № 39 від 10.02.2016р., зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 березня 2016 р. за № 382/28512).
Власник пасіки подає заяву до Держпродспоживслужби в районі щодо отримання ветеринарно-санітарного паспорта та державної реєстрації.

Державна лікарня ветеринарної медицини проводить епізоотичне обстеження пасіки (за оплатою, відповідно тарифів визначених наказом МінАП України № 96 від 13.02.2013р.) та протягом 30 днів видає ветеринарно-санітарний паспорт (за оплатою, відповідно тарифів визначених наказом МінАП України № 96 від 13.02.2013р.). У паспорті відображаються: характеристика пасіки, її ветеринарно-санітарний стан, епізоотична обстановка, дані лабораторних досліджень, результати проведених лікувально-профілактичних заходів. Державна лікарня ветеринарної медицини веде журнал обліку виданих ветеринарно-санітарних паспортів пасік.

Управління Держпродспоживслужби в районі або місті здійснює державну реєстрацією (безплатно) згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності і якості харчових продуктів» та Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам (первинне виробництво, зберігання, реалізація). Пасіці присвоюється особистий реєстраційний номер. У ветеринарно-санітарному паспорті пасіки робиться відмітка про державну реєстрацію (печатка Держпродспоживслужби, номер і дата наказу державної реєстрації, особистий реєстраційний номер).