Засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

У середу, 10 березня, під головуванням очільника області Віталія Кіма відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій за участі заступника голови облдержадміністрації Ігоря Кузьміна.

На початку засідання Віталій Кім зазначив, що на Миколаївщині спостерігається небезпечна ситуація з поширенням COVID-19. А саме, зростає кількість хворих та госпіталізованих осіб. В той же час жителі області ймовірно не розуміють напруженість ситуації та поводяться дуже безтурботно не дотримуючись у тому числі масочного режиму. Він зазначив, що потрібно повернутися до безумовного дотримання карантинних вимог у громадському транспорті, ринках, торговельних центрах, для того, щоб Миколаївська область не потрапила в «червону зону», а люди не постраждали від наслідків.

Враховуючи це, очільник області наголосив на необхідності впровадити додаткові заходи контролю за дотриманням протиепідемічних вимог.

«Наша задача спільно з профільними службами окреслити першочергові дії, аби вирівняти ситуацію з поширенням COVID-19 в області», – додав Віталій Кім.

Як повідомив головний державний санітарний лікар Миколаївської області, в. о. директора ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимир Клочко основні показники епідемічної небезпеки дозволяють Миколаївщині поки що залишатись в «помаранчевій зоні». На жаль сьогодні вже другий показник перевищує норму. Так, коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 складає 26, 4 % при допустимому не більше ніж 20%.

За словами заступниці начальника управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Оксани Черненко управлінням розроблено план збільшення ліжкового фонду у закладах охорони здоров’я області для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 на березень цього року на 100 ліжок та дооснащення цих ліжок доступом до кисню. Так, 9 березня вже введено додатково 10 ліжок КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб».

Щодо ситуації з вакцинацією Оксана Черненко зазначила, що 9 березня введено 2 додаткові бригади на базі ЦПМСД в м. Миколаїв.

Під час засідання також заслухали інформацію щодо здійснення перевірок суб’єктів господарювання на предмет дотримання ними протиепідемічних вимог.

Начальниця управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Лариса Бурденко повідомила, що за минулий рік було накладено 2192 протоколи за недотримання вимог протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання, за поточний період цього року – 535.

«Раніше протоколи складались майже в кожному закладі, який перевіряли. На сьогоднішній день такі порушення зустрічаються на кожному 10 – 20 об’єкті. Враховуючи це, можна відмітити, що є позитивна динаміка та більшість дотримуються протиепідемічних вимог», – прокоментувала Лариса Бурденко.

За підсумками обговорення прийнято низку рішень. Зокрема, рекомендовано органам місцевого самоврядування посилити заходи щодо попередження розповсюдження COVID-19 у торговельних центрах, громадському транспорті, розважальних закладах тощо; провести перевірки щодо дотримання протиепідемічних вимог в Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Територіальним громадам –розгорнути додаткові «ковідні» ліжка.