ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД СКАЗУ

Сказ – гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, котру спричиняє вірус. Хвороба передається в результаті укусу людини хворою твариною, або шляхом попадання її слини на ранки, подряпини чи слизові оболонки. Інкубаційний період сказу триває досить довго – у середньому 1–3 місяці (хоча може тривати й до року).

Як розпізнати хвору тварину?

зміна поведінки тварини;
втрата відчуття страху ;
поява вдень серед людей в населених пунктах;
агресивність і напад на людей

Щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо небезпечної хвороби, необхідно:

1. уникати контактів з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів;
2. якщо покусала або ослинила підозріла тварина, потрібно промити рану теплою кип’яченою водою (бажано з милом), а потім обробити 70% разчином спиртового настою йоду. Особливо уважно слід оглядати дітей після прогулянки чи контакту з твариною;
3. якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного щеплення та серотерапії, що проводяться за затвердженою схемою;
4. своєчасно робити щеплення проти сказу домашнім тваринам.

У випадку виявлення хворих на сказ або підозрілих на це захворювання тварин негайно звертайтеся за адресою: вул..Ольвійська, 6, с. Куцуруб, Очаківська районна державна лікарня ветеринарної медицини або за телефоном гарячої лінії 3-03-19, 098 -362-20-46.

ПАМЯТАЙТЕ, ЩО ЛИШЕ СВОЕЧАСНА ПРОФІЛАКТИЧНА ВАКЦИНАЦІЯ ТВАРИН ПОПЕРЕДИТЬ ВИНИКНЕННЮ ТА ПОШИРЕННЮ ДАННОГО ЗАХВОРЮВАННЯ

Березанське управління Головного управління
Держпродспоживслужби в Миколаївській області