Як обіцяв, розповідаю про результати засідання робочої групи підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Результатом сьогоднішньої зустрічі було те, що всі чітко зрозуміли – створення крейсеру-музею це реальність.

Спільно із директором Миколаївського суднобудівного заводу, представниками профільних міністерств, Укроборонпрому та народними депутатами проговорили, що даному проєкту бути. Інший шлях в нас просто відсутній.

Я нагадав присутнім, що це ініціатива Президента України та крейсер повинен стати музеєм. Всі з цим погодились та ми обговорили юридичні питання, які необхідно вирішити. Спільно знайшли шляхи вирішення.

Отже, нам необхідне відповідне розпорядження Президента України або постанова Кабінету міністрів. Також потрібно рішення Міністерства фінансів, яке підтвердить, що кошти можуть бути списані, або знайти кошти на компенсацію Миколаївському суднобудівному заводу. Після цього процедура прискориться.

Додам, що паралельно із робочою групою відбулося засідання Кабінету міністрів, на якому дали протокольне доручення Мінфіну розібратись із можливістю списання коштів із Міністерства оборони, як з незакінченого об’єкта будівництва.

Наступне засідання планується 15 березня. Буду й надалі тримати вас у курсі подій.