У Миколаївській ОДА обговорили питання покращення умов проживання внутрішньо переміщених осіб

Сьогодні, 13 травня, заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Олександра Трайтлі провів селекторну нараду з головами територіальних громад щодо покращення умов проживання внутрішньо переміщених осіб.
На початку Олександр Трайтлі нагадав учасникам наради, що  віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олександр Резніков є куратором Миколаївської області.
«Під час недавнього відвідування нашої області Олександр Резніков зустрічався з  внутрішньо переміщеними особами, вивчав їхні проблемні питання і основним виявилося забезпечення цих людей житлом», - зазначив він.
На сьогодні за допомогою проєкту «Житло для внутрішньо переміщених осіб» уряд Німеччини через німецький банк «Кредитна установа для відбудови» (KfW) та Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву надає 25,5 млн євро.
Директор Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Василь Федорончук розповів учасникам більш детально про пільгове іпотечне кредитування внутрішньо переміщених осіб.
Василь Федорончук повідомив, що реалізація цього проєкту дасть можливість для ВПО отримати пільгові кредити на прийняте в експлуатацію житло у сумі приблизно 40 тис. євро для 20 років під пільгові умови 3 % річних.
«Задля отримання пільгового кредиту під 3 % буде сформовано окрему чергу на базі існуючих реєстрів, які ведуться Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву та його регіональними управліннями», - зазначив він.
Для забезпечення справедливої участі, відбір переможців з числа кандидатів, які перебуватимуть у новоствореній черзі, відбуватиметься шляхом випадкового вибору, який проводитиметься за допомогою генератора випадкових чисел.
У свою чергу, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Єльчієва доповіла про надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України.
Оксана Єльчієва розповіла, що поки у 2021 році мають намір взяти участь у заходах, що можуть реалізуватися за рахунок субвенції Баштанська, Снігурівська, Очаківська, Первомайська міські ради та Веселинівська та Братська селищні ради.
«Також виконавчий комітет Вознесенської та Миколаївської міської ради також виявив бажання взяти участь у заходах у 2021 році, що можуть реалізуватися за рахунок субвенції», - зазначила вона.
Директорка департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації додала, що приміщення, придбані за рахунок коштів субвенції для надання у тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам, відносяться до складу фонду житла для тимчасового проживання.