«Розвиток аграрного сектору є одним з пріоритетів Миколаївської області», – Георгій Решетілов

Сьогодні, 25 березня, відбувся вебінар з презентації проєкту Європейського Інвестиційного Банку «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» UAFATA.

В заході у взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Георгій Решетілов, перший заступник голови обласної ради Володимир Фроленко, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олена Піскун, керівник програми міжнародної технічної допомоги «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» UAFATA Штефан Розенов, представники органів місцевого самоврядування, агровиробники.

Відкриваючи засідання Георгій Решетілов зазначив, що аграрний сектор є одним з пріоритетів Миколаївської області. Для стабільності галузі необхідне вкладання значного фінансового ресурсу в її розвиток, який включає в себе як власні кошти підприємства, так і позичкові.

Завдяки кредитам Європейського Інвестиційного Банку в агровиробників області з’явилася реальна можливість залучити довгі інвестиційні кошти на реалізацію вже існуючих бізнес-проєктів або втілити в життя найамбітніші плани.

В межах Проєкту Європейський Інвестиційний Банк надав Україні 400 млн євро для кредитування аграрних підприємств, що ведуть діяльність по створенню додаткової вартості у виробництві зернових, олійних культур та аквакультури.

Кредитні кошти Європейського Інвестиційного Банку направляються через АТ «Укрексімбанк» до українських банків-партнерів, які надаватимуть довгострокові позички кінцевим позичальникам-агровиробникам.

Все це робиться з метою підвищення ефективності використання ресурсів, зменшення витрат та збитків, підвищення якості продукції, а також підвищення конкурентоспроможності на національних і міжнародних ринках.

Слід зазначити, що позика є довгостроковою, з терміном до 10 років, з пільговим періодом початку погашення основного тіла кредиту. Відсоткова ставка розраховується окремо для кожного конкретного підприємства та визначається в залежності від складності проєкту.

Експерти Проєкту безкоштовно здійснюють технічний супровід на всіх етапах реалізації інвестиційного проєкту – від моменту виникнення ідеї до отримання позичкових коштів.

Кредити від Європейського Інвестиційного Банку стануть реальним інструментом підтримки агробізнесу.