ПОВІДОМЛЕННЯ RASFF ЩОДО ВИЯВЛЕННЯ НЕСАНКЦІОНОВАНОЇ РЕЧОВИНИ У ХАРЧОВОМУ ПРОДУКТІ

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF № 2020.5025 – fup 3.

Відповідно до повідомлення RASFF № 2020.5025 – fup 3, виявлено несанкціоновану речовину – оксид етилену (0,094 mg/kg – ppm) у насінні кунжуту, що експортувалось з Індії  (експортер: Accura Enterprises Pvt Ltd, Gandhinagar, Gujarat) через Нідерланди (імпортер: Dipasa Europe B. V., Enschede) до країн-членів ЄС та до Фінляндії, де було використане при виготовленні багатозернових круглих хлібців (виробник: Lantmannen Cerealia Oy, Kotka) та експортовані до України (отримувач: ПРАТ«Латманнен Акса», вул. Привокзальна, 3, м. Бориспіль, 08304).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення зазначеної вище продукції в обігу, просимо негайно інформувати Березанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. Ольвійська, 6, с. Куцуруб, Очаківський р-н, Миколаївська обл., 57550, т/факс 05154 3-03-58 та e-mail: ochakiv_dpss@dpssmk.gov.ua.

Березанське міжрайонне управління

Держпродспоживслужби