ПОВІДОМЛЕННЯ RASFF ЩОДО ВИЯВЛЕННЯ НЕСАНКЦІОНОВАНОЇ РЕЧОВИНИ ОКСИДУ ЕТИЛЕНУ (0,49 MG/KG – PPM) У КУНЖУТНІЙ ОЛІЇ, ЩО ЕКСПОРТУВАЛаСЬ З ІТАЛІЇ

До Держпродспоживслужби надійшли інформаційні повідомлення системи RASFF від 10 грудня 2020 року № 2020.5552 –fup 5.

Відповідно до повідомлення RASFF, виявлено несанкціоновану речовину оксиду етилену (0,49 mg/kg – ppm) у кунжутній олії), що експортувались з Італії (виробник: Coricelli Spa, Spoleto (Perugia), оптовий продавець (Bordoni Italia srl, Lastera a Signa) до інших країн-членів ЄС та до України (номер партії 8584).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення зазначеної вище продукції в обігу, просимо негайно інформувати Березанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. Ольвійська, 6, с. Куцуруб, Очаківський р-н, Миколаївська обл., 57550, т/факс 05154 3-03-58 та e-mail: ochakiv_dpss@dpssmk.gov.ua.

Держпродспоживслужба

Очаківський район