ПОВІДОМЛЕННЯ RASFF ЩОДО ВИЯВЛЕННЯ НЕСАНКЦІОНОВАНОГО НОВІТНЬОГО ХАРЧОВОГО ІНГРІДІЄНТУ

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області отримано лист Держпродспоживслужби від 08.10.2020 № 2-12/6179 «Щодо повідомлення RASFF № 2020.3696». Відповідно до повідомлення, виявлено несанкціонований новітній харчовий інгредієнт 2-диметиламіноетанолу (DMEA) та зависокий вміст піперину (10 мг/добу) в харчовій добавці N1 Pre Workout, що експортувалась з Чеської Республіки (виробник: Nutrend D.S., a.s., Olomouс; партія – L17.1.2020).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення зазначеної вище продукції в обігу, просимо негайно інформувати Березанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. Ольвійська, 6, с. Куцуруб, Очаківський р-н, Миколаївська обл., 57550, т/факс 05154 3-03-58 та email: ochakiv_dpss@dpssmk.gov.ua.

Березанське міжрайонне управління
Держпродспоживслужби