ПОВІДОМЛЕННЯ RASFF ПРО ВИЯВЛЕННЯ НЕСАНКЦІОНОВАНОЇ РЕЧОВИНИ ОКСИД ЕТИЛЕНУ (2 MG/KG – PPM) У НАСІННІ КУНЖУТУ ЯКЕ ВИКОРИСТАНО ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ КРУГЛИХ ХЛІБЦІВ ЩО ЕКСПОРТУВАЛИСЬ ДО УКРАЇНИ З ФІНЛЯНДІЇ

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF  № 2020.5944-fup 1.

Згідно повідомлення, виявлено несанкціоновану речовину оксид етилену (2 mg/kg – ppm) у насінні кунжуту, що експортувалось з Індії до країн-членів ЄС та до Фінляндії, де було використане при виготовленні круглих хлібців (виробник: Lantmannen Cerealia Oy, Kotka) та експортовано до України (отримувач: ПРАТ «Лантманнен Акса», вул. Привокзальна, 3, м. Бориспіль, 08304).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення зазначеної вище продукції в обігу, просимо негайно інформувати Березанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. Ольвійська, 6, с. Куцуруб, Очаківський р-н, Миколаївська обл., 57550, т/факс 05154 3-03-58 та e-mail: ochakiv_dpss@dpssmk.gov.ua.

Держпродспоживслужба

Очаківський район