«Перед нами стоїть задача навчити вас та допомогти розібратись, як буде відбуватися перехід»,- Віталій Кім провів нараду із ТГ

У середу, 03 березня, відбулась відеоселекторна нарада під керівництвом голови Миколаївської облдержадміністрації Віталія Кіма, голови Миколаївської обласної ради Ганни Замазєєвої за участі першого заступника голови ОДА Георгія Решетілова, заступників голови ОДА Ігоря Кузьміна та Миколи Марінова з міськими, селищними, сільськими головами територіальних громад Миколаївської області.

«Сьогодні ми з вами зібрались, щоб обговорити низку актуальних питань соціально-економічного розвитку Миколаївської області. Наразі перед органами місцевого самоврядування стоять суттєві завдання, особливо в галузі бюджету», – зазначив очільник області.

Про виконання місцевих бюджетів станом на 01 березня 2021 року в частині дохідних надходжень доповіла заступниця директора департаменту фінансів облдержадміністрації Світлана Кричевська.

«Департаментом за підсумками двох місяців поточного року проведено аналіз приросту надходжень до місцевих бюджетів порівняно з відповідним періодом минулого року. За два місяці 2021 року по області до загального фонду місцевих бюджетів надійшло податків та зборів на суму 1 237,5 млн грн, порівняно з 2019 роком – це виконання на 101, 7%», – повідомила Світлана Іванівна.

Найбільшого виконання доходів загального фонду досягнуто міськими бюджетами Очаківської ТГ – 121% та Южноукраїнської ТГ – 120,2 %. Серед сільських, селищних бюджетів найбільшого виконання плану по Прибузькій – 161,4%, Широківській – 158,5 %, Мішково-Погорілівській- 152,9 % сільських громадах.

Приріст податків і зборів загального фонду за січень-лютий 2021 року до відповідного періоду минулого року склав 7,2 відсотка або 83,4 млн гривень.

Найбільшого приросту забезпечено міськими бюджетами: Южноукраїнською- 27,8 %, Очаківською – 17,4 % та Миколаївською – 5,9 % територіальними громадами. На рівні відповідного періоду минулого року збережено надходження по Вознесенській ТГ – 0,1 %. Серед сільських, селищних бюджетів найбільший приріст по бюджетах Прибузької – 53,5 %, Синюхобрідської (37,7 % та Володимирівської – 36,5% сільських громадах.

В.о. заступника начальника ГУ ДПС у Миколаївській області Ольга Купчишина повідомила про податкову заборгованість зі сплати податків і зборів до місцевих бюджетів області, шляхи скорочення та недопущення утворення нової податкової заборгованості, а також про декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році в розрізі територіальних громад.

За її словами, за січень 2021 року податковий борг до зведеного бюджету зменшений на 74,4 млн грн, до державного – зменшено на 74,3 млн грн. А до місцевого бюджету борг не змінився, сума боргу 456,2 млн грн.

«Слід зазначити, що протягом січня 2021 року борг місцевого бюджету зменшився по фізичним особам на 2,0 млн грн», – прокоментувала Ольга Купчишина.

Станом на 01.01.2021 року загальна сума боргу до зведеного бюджету по комунальним підприємствам Миколаївської області складає – 123,3 млн грн. в тому числі до місцевого бюджету 48,5 млн грн.

Крім того, вона повідомила, що 10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків врегулювання податкового боргу на період дії карантинних заходів, спричиненої корона вірусом.

Так, платники, які мали борг на 01.11.2020 року можуть скористатися можливістю списання штрафних санкцій та пені за умови сплати податкового боргу за основним платежем протягом 6 місяців з моменту вступу даного закону.

Платники мають подати до органу ДПС за місцем обліку такого податкового боргу заяву про наміри скористатись даним положенням у довільній формі.

В основному дана норма стосується боржників які розташовані та територіях ваших ТГ – а саме: комунальні підприємства, засновниками яких є органи місцевого самоврядування.

Заслухавши доповіді та підсумовуючи питання, голова Миколаївської ОДА Віталій Кім висловив вдячність за проведену роботу та підкреслив важливість виконання у подальшому покладених завдань та обов’язків, особливо зважаючи на трансформацію адміністративно-територіального устрою нашої держави та всіх пов’язаних із цим процесом змін.

За підсумками наради надано низку рекомендацій та доручень.

«Сьогодні ми крокуємо шляхом децентралізації. В цьому році, або у наступному ми відійдемо від облдержадміністрацій та перейдемо до системи префектів та РДА. Майже усі рішення будуть прийматися на місцевому рівні. Тому перед нами стоїть задача навчити вас та допомогти розібратись, як буде відбуватися цей перехід»,- резюмував Віталій Кім.