Миколаївська ОДА долучилася до онлайн заходу «EU4Skills для регіонів: огляд та подальші кроки»

В понеділок, 1 березня, відбувся онлайн захід «EU4Skills для регіонів: огляд та подальші кроки» у якому взяли участь заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Олександр Трайтлі та голова постійної комісії з питань науки і освіти, інновацій, молоді сім’ї і спорту, культури та духовності Миколаївської обласної ради Євген Горбуров.

Метою зустрічі, за словами керівниці регіональної команди EU4Skills Тетяни Хімченко, було представлення проміжних результатів та наступних кроків Програми «EU4Skills» у семи пілотних регіонах: Миколаївській, Вінницькій, Львівській, Чернівецькій, Полтавській, Рівненській та Запорізькій областях.

В свою чергу заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук розповів, що зміни, які передбачені Програмою «EU4Skills» будуть якісно впливати на професійну (професійно-технічну) освіту в Україні.

«Тому, нам дуже важливо використати той позитивний досвід європейської спільноти в урахуванні підвищення престижності саме робітничих професій», – зазначив Ігор Гарбарук.

Керівник другого відділу програм зовнішньої допомоги «Місцевий і людський розвиток» Делегації ЄС в Україні Мартін Шрьодер зауважив на важливості професійної (професійно-технічної) освіти для розвитку економіки України, але, на жаль, підприємці не завжди задоволені рівнем професійних навичок випускників профтехучилищ. Тому, для модернізації системи підготовки кваліфікованих робітничих кадрів у 2018 році було підписано Угоду між Україною та Європейською Комісією про фінансування Програми «EU4Skills». Загальний обсяг фінансування – 58 млн євро (кошти на модернізацію інфраструктури, закупівлю обладнання, створення Центрів професійної досконалості, навчання майстрів виробничого навчання та викладачів, розроблення нових освітніх стандартів тощо).

Під час заходу про підтримку реформи професійної (професійно-технічної) освіти доповіла Генеральна директорка Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік.

Генеральна директорка Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік акцентувала увагу на Стратегії розвитку ПТО до 2023 року, ухваленій на засіданні колегії Міністерства освіти і науки України, яка визначає чотири основні цілі для профтехосвіти: побудову ефективної системи управління; посилення співпраці закладів та бізнесу; покращення змісту та якості освіти; зміну іміджу освіти.

В свою чергу, Директор Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» Йенс Адам розповів учасникам про проміжні результати діяльності даної програми.

«Основною метою діяльності було запровадження підґрунтя для змін на національному та регіональному рівні», – зазначив Йенс Адам.

На регіональному рівні вдалося розробити Стратегічні плани розвитку системи ПТО на 2021-2027 роки та рекомендації щодо підсилення ролі Рад професійної (професійно-технічної) освіти в регіонах. Також було проведено дуже ґрунтовне дослідження потреби роботодавців тощо.

Додамо, що Миколаївська область стала однією із 7-ми, що отримала змогу взяти участь в реалізації європейської програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Заявку на участь у відборі областей для втілення проєкту створення Центрів професійної досконалості на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти надали: Вище професійне училище №21 м. Миколаєва, Державний навчальний заклад «Южноукраїнський професійний ліцей» та Новоодеський професійний аграрний ліцей.

Довідково

Програма «EU4Skills» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Фінляндією, Польщею, Естонією. Вона виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) Україна і партнерами та спрямована на підтримку реформи ПТО в Україні.

Дана програма підтримує реформу ПТО в Україні з метою зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці та допомогти молоді та дорослим реалізувати власний потенціал.

Програма має три основні цілі:

– Підвищити ефективність реформи ПТО в Україні;

– Покращити якість та привабливість професійної (професійно-технічної) освіти та її відповідність вимогам ринку праці;

– Модернізувати інфраструктуру та обладнання у вибраних закладах освіти.