Готовність Миколаївської області до проведення оздоровлення та відпочинку дітей

«Ми вдячні керівникам дитячих оздоровниць за відповідальну і соціально-необхідну діяльність», – заступник голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі

Готовність Миколаївської області, і зокрема спеціалізованих закладів, до проведення оздоровлення та відпочинку дітей розглядались в ході засідання регіонального штабу, яке відбулось сьогодні, 17 травня, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Трайтлі.

Попередньо критична ситуація пов’язана із розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19 не давала можливості предметно розв`язувати всі організаційні питання, наголосив заступник голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі розпочинаючи нараду. Тепер буде зібрано й обласну комісію, яка здійснюватиме обстеження закладів відпочинку та оздоровлення.

Олександр Трайтлі акцентував, що відповідно до вимог Кабінету Міністрів України кожен керівник має зробити все можливе, щоб вчасно забезпечити прийняття закладів. Має бути дотримано санітарно-гігієнічні норми, протипожежну безпеку і значна увага приділена підбору професійних кадрів.

За інформацією ГУ ДСНС України в Миколаївській області на території регіону налічується 240 закладів, з яких 24 спеціалізовані дитячі установи. Останні перевірки спеціалістами здійснювались 2019 року. Минулого 2020-го на заваді стали карантинні обмеження. Щосезону надзвичайники звертають увагу директорів та власників оздоровниць на необхідності обов’язкової наявності систем пожежної сигналізації та їх функціонуванні, здійсненні вогнезахисного обробляння дерев’яних конструкцій, блискавкозахисту, справність мережі внутрішнього або зовнішнього протипожежного водопостачання. І з року в рік повторюються зауваження.

Згідно з графіком у деяких закладах здійснюватимуться планові перевірки. За десять днів адміністрації цих установ отримають повідомлення. Ті ж заклади, які подали заявку на оздоровлення дітей і не попали до планового графіку, перевірятимуть позапланово.

У період літнього відпочинку особливу увагу необхідно приділяти питанням збереження життя та здоров’я дітей, дотриманню санітарно-гігієнічних норм і рекомендацій, зважаючи на ситуацію із пандемією коронавірусної хвороби.

Всі об’єкти, які надають послуги харчування, повинні мати запроваджену систему ХАССП. В іншому випадку, попереджають спеціалісти, оздоровниця просто не буде допущена до приймання відпочивальників. Такими є вимоги чинного законодавства.

Проблемним залишається питання якості питної води, яка надходить до таборів та баз відпочинку, які спеціалізуються на організації дитячого оздоровлення. Переважною більшістю керівники спеціалізованих установ вже встановили системи очищення води. Водночас попереджають адміністрації закладів, обов’язково на таке устаткування має бути розроблений технологічний регламент. Адже це контроль якості.

Своєю чергою заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Бабін зупинився на підготовці медичного персоналу для дитячих оздоровниць. Якщо раніше на базі КНП «Миколаївська обласна дитяча лікарня» організовувалися тренінги для медиків щодо спостереження за дітьми, виявлення кишкових інфекцій та захворювань, анафілактичного шоку, то станом на 17 травня не подано жодної заявки. Здебільшого керівники установ намагаються розв`язувати кадрове питання приватним чином. Олег Бабін застерігає, зневажливе ставлення до цього організаційного пункту, може обернутися катастрофічними наслідками.

Резюмуючи нараду заступник голови ОДА Олександр Трайтлі подякував керівникам таборів та баз відпочинку за систематичну роботу, попри купу перевірок, атестацій та контрольних заходів.

«Ми Вам дуже вдячні за соціально-відповідальну і соціально-необхідну роботу. Статистика закладів, які здійснюють діяльність в цьому напрямку, з кожним роком зменшується. Від організації дитячого відпочинку намагаються відмовлятися, перепрофілюються на загальні види оздоровлення. І це дуже турбує. З огляду на таку ситуацію дійсно хочу подякувати присутнім тут керівникам», – зазначив заступник голови ОДА.