Держпродспоживслужба інформує всіх власників свійських тварин, які займаються їх утриманням та розведенням щодо необхідності ідентифікації тварин

Що таке ідентифікація тварин: Ідентифікація тварин – це процес ототожнювання тварин через присвоєння їй унікального ідентифікаційного номера з використанням візуальних, електронних та змішаних засобів (в залежності від виду тварин). Ідентифікації підлягають велика та дрібна рогата худоба, свині, коні.

Мета проведення ідентифікації тварин: Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і як наслідок – здоров’я людей, а також їх забезпечення високоякісними і безпечними м’ясо-молочними продуктами та достовірною інформацією про умови їх виробництва.

Якими нормативними документами регламентується ідентифікація тварин: Обов’язкова ідентифікація тварин передбачена Законом України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» (із змінами). Дія Закону розповсюджується як на юридичних осіб, так і на фізичних, включаючи власників тварин, які утримують та/або розводять їх для власного споживання. Крім необхідності ідентифікації тварин, вищевказаний Закон зобов’язує власників тварин вести їх облік, володіти інформацією про переміщення, забій, утилізацію та падіж. Подавати дані про реєстрацію тварин, їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж власник повинен протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій.

Що потрібно для ідентифікації тварин: Для того щоб про ідентифікувати та зареєструвати тварину, необхідно звернутися до Очаківської районної державної лікарні ветеринарної медицини з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом. Послуга ідентифікації платна – розмір плати залежить від виду тварини, що ідентифікується.

Відповідальність за не виконання вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин»: Власники тварин, які НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ до відповідних установ ветеринарної медицини з метою ідентифікації і реєстрації тварин або ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ проводити реєстрацію тварин підлягають під дію статті 107.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин». Дана стаття тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних – осіб підприємців та уповноважених осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.