АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ НАГАДУЄ ПРО СЕБЕ

Африканська чума свиней – висококонтагіозна вірусна хвороба ,що характеризується лихоманкою, ціанозом шкіри і великими геморагіями  у внутрішніх органах.

Зараження відбувається при спільному утриманні з інфікованими вірусоносіями. Чинники передачі – корма, пасовища, транспортні засоби. Використання в корм не знешкоджених столових відходів сприяє поширенню збудника. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи,люди і дикі тварини, гризуни, нашкірні паразити (деякі види кліщів, зоофільні мухи, воші) ,що були у контакті з загиблими свинями. При захворюванні у тварин підвищується температура тіла до 40,5-42,0 °С, відзначаються задуха, кашель, з’являються напади блювання , парези і паралічі задніх кінцівок. Спостерігається серозні або слизово-гнійні виділення з носа і очей, іноді пронос з кров’ю. Відмічають слабкість задніх кінцівок, хиткість ходи, голова опущена, хвіст розкручений, посилена спрага. Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней до теперішнього часу не розроблено, лікування заборонено. У разі появи осередку інфекції практикується тотальне знищення хворого свинопоголів’я безкровним методом, а також ліквідація усіх свиней у вогнищі і радіусі 20 км від нього. Хворі і контактуючі з хворими тваринами свині підлягають забою з наступним спалюванням трупів.
Для уникнення спалаху захворювань тварин необхідно дотримуватись наступних заходів, а саме:

• утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
    • не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
    • обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
    • не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;
    • забезпечувати закритий режим роботи господарства;
    • у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин – невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;
    • не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;
    • утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець, або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;
    • не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки.
    • до стабілізації епізоотичної ситуації щодо АЧС, тимчасово припинити з господарствами, підприємствами всіх форм власності в тому числі і мисливськими господарствами, які знаходяться на неблагополучних щодо АЧС територіях України господарські зв’язки, які пов’язані з обігом живих свиней в тому числі і диких а також продукції свинарства та кормів.

У В А Г А ! При виявленні таких ознак захворювання просимо звертатися до Очаківської районної державної лікарні ветеринарної медицини.