Африканська чума свиней

Африканська чума свинейвисоко контагіозна вірусна хвороба., що характеризується лихоманкою, ціанозом шкіри і великими геморагіями у внутрішніх органах.

Для людини африканська чума свиней небезпеки не представляє. У природних умовах до неї сприйнятливі домашні і дикі свині різного віку. Зараження відбувається при спільному утриманні з інфікованими вірусоносіями. Чинники передачі – корма, пасовища, транспортні засоби. Використання в корм не знешкоджених столових відходів сприяє поширенню збудника. Механічними перенощиками вірусу можуть бути птахи, люди, домашні і дикі тварини, гризуни, нашкірні паразити, що були в контакті з хворими і загиблими свинями.

При захворюванні у тварин підвищується температура тіла до 40,5 – 42,0 °ʗ , відзначається задуха, кашель, з’являються напади блювоти, парези і паралічі задніх кінцівок. Спостерігаються серозні або слизово-гнійні виділення з носа і очей, іноді пронос з кров’ю. Відмічають слабкість задніх кінцівок, хиткість ходи, голова опущена, хвіст розкручений, посилена спрага. Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней до теперішнього часу не розроблено, лікування заборонено. У разі появи осередку інфекції практикується тотальне знищення хворого свинопоголів’я безкровним методом, а також ліквідація усіх свиней у вогнищі і радіусі 20 км від нього. Хворі і контактуючі з хворими тваринами свині підлягають забою з наступним спалюванням трупів. Між зараженням тварин і початком захворюванням може пройти від 2 до 22 днів.

Для попередження виникнення даного захворювання необхідно дотримуватися наступного :
•
годувати тварин лише вареною їжею ;
•
облаштувати дезінфікуючі бар’єри перед входом до приміщення з тваринами;
•
проводити обробку проти паразитів, дезінфекцію місць зберігання і приготування кормів, утримання тварин, а також транспортних засобів при в`їзді на територію господарства;
•    не допуска
ти вільного вигулу свиней, їх контакт з іншими тваринами, не пропускати на територію посторонніх людей.
•    не куп
увати свиней в місцях несанкціонованої торговлі, щойно придбаних тварин реєструвати в сільських громадах, райдержлікарнях ветеринарної медицини, проводити біркування;
•    регулярно проводит
и ветеринарний огляд свиней.

ЯКЩО Є ПІДОЗРА ВИКНЕННЯ АЧС, ВИ ПОВИННІ:
негайно інформувати спеціалістів Держпродспоживслужби;

•   ізолювати хворих і підозрілих в захворюванні свиней в тому ж приміщенні, в якому вони знаходились;
        зупинити забій і реалізацію тварин всіх видів (включаючи птицю) і продуктів їх забою (м’яса, сала, шкури, пір′ я, пуха та ін.);
    •
    призупинити вивіз з території господарства (ферми, подвір′я) продуктів і сировини тваринного походження, кормів і іншіх товарів.

ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВІРУСУ АЧС:
    •
    в населеному пункті, де виявлено вірус АЧС, встановлюється карантин;
    •    в рад
    іусе 20 км від вогнища встановлюється перша загрозлива зона. Тут проводиться забій всього свинопоголів’я, вилучаються продукти свинарства, вводиться заборона на торгівлю на ринках тваринами, м′ясом і іншими продуктами тваринництва;
    •
    встановлюється друга загрозлива зона, де вводиться заборона на реалізацію продуктів свинарства на ринках;
    •    в пер
    шій і другій загрозливих зонах забороняється приймати посилки з продуктами і сировиною тваринного похождення.

Африканская чума свиней лікуванню не піддається!
    Вакцин
    и проти АЧС не існує!
    У випадках захворювання та загибелі свиней звертатися на «гарячу телефонну лінію» Держпродспоживслужби в Очаківському районі:
    3-03-58