«35 громад, 213 населених пунктів та 815 соціальних закладів Миколаївщини вже подали заявки на отримання інтернет-субвенції», – заступник голови ОДА Роман Пашнєв.

17 травня Міністерство цифрової трансформації України відкрило збір заявок керівників територіальних громад для участі у проєкті інтернет – субвенція на розвиток широкосмугового інтернету.

Цей етап триватиме до 28 травня поточного року включно. У підсумку понад 3000 українських сіл вже до кінця 2021-го можуть отримати оптичні мережі. Станом на 25 травня в цілому по Україні свої заявки подали 477 громад, в яких вказали 2660 сільських населених пунктів та 8390 соціальних закладів. Процес подання заявок в онлайн режимі можна спостерігати на дашборді Мінцифри http://bit.ly/subvention-dashboard

Про це сьогодні, 25 травня, в ході робочої наради за участі представників територіальних громад говорив заступник голови Миколаївської облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Роман Пашнєв.

«На загальному фоні Миколаївська область займає достойне місце. Станом на 12.00 25 травня заяви подали 35 громад, 213 сіл, 815 соціальних закладів на суму більш як 46 млн грн», – підкреслив Роман Пашнєв.

Також, акцентував заступник голови облдержадміністрації, сьогодні Міністерство цифрової трансформації робить наголос на призначенні відповідальних спеціалістів на місцях. Для юридичного врегулювання наявності таких посад розробляються окремі нормативні акти. Виходячи з цього, зосередив увагу представників громад Роман Пашнєв, керівництву необхідно у самі стислі терміни замислитися над питанням визначення таких фахівців.

«Тому прошу звернути увагу, хто у Вас може займати такі посади. Найближчим часом ми звернемося до вас з проханням надати нам списки таких осіб. Це потрібно, щоб ми точно знали до кого звертатися з питаннями цифровізації», – наголосив Роман Пашнєв.

В ході наради, присвяченої цифровізації територіальних громад, також йшла мова про взаємодію відділів державної реєстрації актів цивільного стану та органів місцевого самоврядування. Про передачу майна від колишніх районних державних адміністрацій до центрів надання адміністративних послуг, утворених органами місцевого самоврядування.

Окремим блоком були проговорені питання налагодження цифрового документообігу між ОДА, РДА та Територіальними громадами, розробку та впровадження вебресурсів, створення та ведення поштових серверів та резервних копій даних.